Dýňová semínka

polévka z dýňových semínek - Trias CRDýňová semena jsou nejlepším přírodním zdrojem zinku. Ten naše tělo potřebuje pro stavbu kostí a všech ostatních tkání.  Stejně tak jsou všechna dýňová semena zdrojem mnoha vitamínů (A,E,D,B1,B2,B3,B5,B6 a B12), kyseliny listové (ta je velmi důležitá zejména během prvního trimestru těhotenství) a dále obsahují rostlinné omega 3 oleje.

Mají i detoxikační a protizánětlivé účinky, snižují vysoký krevní tlak a cholesterol. Působí i jako prevence kardiovaskulárních chorob. Zároveň vás přejdou problémy se zácpou.

Shrneme-li to dýňová semena jsou vlastně dva v jednom. Nejen jsou zdraví prospěšná (plná minerálů a vitamínů), ale i výborně chutnají. Mají lehce oříškovou chuť, nižší energetickou hodnotu než třeba chipsy, křupky a jiné televizní pochutiny. A tak ti, kteří potřebují nějaké to kilo zhubnout, ale přesto něco dobrého zobat třeba na rodinné oslavě, můžou sáhnout pro zdravější verzi ve formě dýňových semínek.

Některé druhy dýňových semínek se praží nebo solí. Ale se solí opatrně. Její nadbytek v těle může zcela potlačit pozitiva jezení dýňových semínek. Proto pokud chcete pro své zdraví to nejlepší upřednostněte syrová dýňová semínka.

dýňové pole Trias CR

Dýňová semena z dýně

Různé druhy dýně - Trias CR

Kontakty

Telefon: +420 469 620 679
Telefon: +420 469 620 145
E-mail: info@triascr.cz

O firmě

TRIAS CR s.r.o.
Píšťovy 848
537 01 Chrudim

: 25999257
DIČ: CZ25999257