Sezam a něco více o sezamovém semínku

Sezamové semínkoVíte že Sezam je považován za jedno z nejzdravějších semen vůbec??

Rostliny Sezamu Indického jsou jednoleté byliny, dorůstající až dvou metrů. Sezam Indický se pěstuje především v teplejším podnebí, jako je Indie, Čína, Etiopie a i v dalších zemích.

K nám se dováží především krémově bílá semínka, nicméně semena Sezamu mohou mít barvu hnědou i černou. 

U nás známe Sezamová semínka především jako posypový materiál pro pekárny, nicméně ze Sezamu se vyrábí také kvalitní olej a nebo sezamová pasta Tahini i sezamové máslo.

Ze sezamové pasty se vyrábí kupříkladu známá Baklava, nebo Chalva.

Léčivé účinky jsou tak široké, že bychom mohli popsat celou stránku, nicméně mezi největší patří využití kupříkladu při onemocnění vlasů, očí, nehtů (díky vysokému obsahu karotenu), v případě depresí působí jako antidepresivum, zvyšuje imunitu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Sezamové semínko obsahuje z 20ti% bílkoviny a proto je často využíváno vegetariány jako náhrada za maso.

Pomáhá při chudokrevnosti a zmírňuje nadměrné pocení - kupříkladu u žen v menopauze.

Přesto že jsou u nás nejběžněji k dostání vyloupaná sezamová semínka, nejlepší jsou ke konzumaci semínka ve šlupce, jelikož samotná slupka obsahuje velkou část potřebných látek. Lépe k sehnání je tedy sezamová pasta, kteráobsahuje vše kompletně rozemleté.

Sezamový olej je také vhodný jako přírodní kosmetika. Olej je vhodné použít na suché ruce, při zahřátí je velmi účinný jako masážní olej a velmi často se používá při péči o vlasy, jeho používáním dochází dokonce k přírodnímu ztmavnutí vlasů.

Sezam kuře

baklava

sezam

Kontakty

Telefon: +420 469 620 679
Telefon: +420 469 620 145
E-mail: info@triascr.cz

O firmě

TRIAS CR s.r.o.
Píšťovy 848
537 01 Chrudim

: 25999257
DIČ: CZ25999257