Papaya

Papaya velkoobchod se sušeným ovocem

Papaya (dále již česky papája), pochází pravděpodobně ze Střední Ameriky a je zajímavé, že její planá podoba nebyla nikdy nalezena.

Bylina samotná roste velmi rychle, již půl roku po vzklíčení dorůstá výšky dvou metrů, přesto že se sází ze semen.

Papája plodí třetím rokem a na jedné lodyze je od 30 do 150 plodů. Průměrně se tato rostlina dožívá 25 let, na plantážích je nicméně běžné, že se rostliny likvidují a obměňují po sedmi letech

​Papája ke bylina, dorůstající až 10m o šířce lodyhy (kmene) až 30cm. Plod je bobule tykvovitého tvaru s hmotností plodu až 10kg a 50cm délky. Plod je velmi sladký a šťavnatý, barva dužiny je od žluté přes oranžovou až po červenou. Střed bobule obsahuje množství semen, kterých může být v jednom plodu až 1500.

Využití je velmi široké. Plody papáji jsou výborné čerstvé, používají se do ovocných salátů, na džemy, do kompotů i do nápojů, dokonce se z nich vaří zelí.

Listy se často konzumují stejně jako u nás špenát. Semena papay se díky své chuti používají jako náhražka pepře, málokdo ví, že se tyto semena zároveň využívají na vyvolání potratu, proto se nedoporučuje papaya konzumovat v těhotenství.

Z nedozrálých plodů se často nařezáváním získává latex, který je po usušení bohatý na enzymy, které mají protizánětlivé účinky.

Květ papáji - velkoobchod se sušeným ovocem Trias Chrudim

Plody papáji zabalené velkoobchod se sušeným ovocem Trias Chrudim

Plod papay ​velkoobchod se sušeným ovocem Trias Chrudim

Překvapte ostatní velmi rychlou a lahodnou papáyovou pěnou :o)

Kontakty

Telefon: +420 469 620 679
Telefon: +420 469 620 145
E-mail: info@triascr.cz

O firmě

TRIAS CR s.r.o.
Píšťovy 848
537 01 Chrudim

: 25999257
DIČ: CZ25999257